Eph 5:31 Daarom zal een mens zijn vader en moeder verlaten, en zal zijn vrouw aanhangen; en zij twee zullen tot een vlees wezen.
Eph 5:32 Deze verborgenheid is groot; doch ik zeg dit, ziende op Yeshua en op de Gemeente.
In deze verzen staan verborgen zaken, welke diep gaan. In deze verzen staat het hele plan van de mensheid opgetekend. Refererend aan hierboven, is de man pas Adam als hij zijn vrouw aanhangt, wat zoveel meer betekent dan echtelijke samenleving, hiermee de bescherming van zijn ouders verlaat, om zijn vrouw de bescherming te bieden. Dit één vlees worden is weer die ene Adam zijn. Dat kan alleen maar met die ene Chava, om die ene Adam te zijn.
Yeshua kwam (“verliet”) om Zijn Bruid de volledige ene Chava te maken. Zijn doel was om de gebroken, van elkaar gescheiden delen (Juda/Efraim) van die ene Bruid, door Zijn belangeloze daad, te helen en sinds Zijn opstanding is dat proces in verschillende seizoenen gestart. Eens was Chava onderaan de berg, straks zal zij opnieuw gereed zijn om haar Man te omvangen.
Hij verkoos haar boven alle vrouwen.
Het unieke van die ene Adam wordt iedere keer opnieuw weerspiegeld in een huwelijk van één man en één vrouw, ongeacht of iemand Hem kent en gehoorzaamt of niet.Het is immers in de eerste plaats Zijn ontwerp, niet de onze. De voltooiing ligt in het feit dat YHVH zowel het begin als het einde al in de scheppingsweek ontvouwde om dat in de tijdsspanne van de zevenduizend jaar te verwerkelijken, waarvan het bruiloftsfeest die tijd afsluit voor een nieuw begin.
Let op Shemini Atzeret!
22 juni 2018 om 15:50
Wat mij bezig blijft houden is het woord verborgenheid. Dat moet iets meer in zicht bergen dan wat op het oog te lezen valt. Op dit blog wordt informatie verschaft waarover ik mij wel weer zou willen buigen. Adam als volledig mens, man en vrouw in dat ene lichaam werd pas twee na de scheppingsweek. Boeiend! Tegelijkertijd wordt de keuze van de Bruidegom duidelijk Die vrouwe Israel (geheel Israel welteverstaan) koos om meerdere Adam te worden. Uitnodiging om dat na te speuren!
http://www.hetbestenieuws.nl/artikelen/Janse/huwelijk.htm
Pingback: Met toestemming van… | Tegenhetlicht