1 Cor 3:14 Maar een ding doe ik, vergetende, hetgeen achter is, en strekkende mij tot hetgeen voor is, jaag ik naar het wit, tot den prijs der roeping Elohims, die van boven is in Yeshua HaMasshiach.
Een ding doe ik,
vergetende, hetgeen achter is
Niet dat ik het alrede gekregen heb, of alrede volmaakt ben; maar ik jaag er naar, of ik het ook grijpen mocht, waartoe ik van Yeshua HaMashiach ook gegrepen ben; Broeders, ik acht niet, dat ik zelf het gegrepen heb (vers 12 en 13)
strekkende mij uit
Nadát hij eerst is begonnen te vergeten, of beter gezegd, de keuze heeft gemaakt te vergeten hetgeen achter is,
was
Je kunt iets dus wanneer je t achter je laat, terugpakken en dan is de keuze om t daar te laten ongedaan gemaakt.
Vanmorgen las ik dat bijvoorbeeld bidden voor bevrijding zin heeft wanneer de zonde nagelaten wordt.
Jaag ik naar het wit…
Welke betekenis heeft dat wit?
Wit: 4649 ‘skopos, zn m
van skeptomai (letten op [“skeptisch”], misschien verwant aan 4626 via het idee van verbergen), vgl. 4626 TDNT-7:413,1047;
AV-mark 1; 1
1) uitkijk, verspieder
2) het verre doel waarnaar uitgekeken wordt, het doel dat iemand voor ogen heeft
Het meest voor de hand liggend is punt 2:
“het verre doel waarnaar uitgekeken wordt, het doel dat iemand voor ogen heeft”
Het gaat niet vanzelf om te laten hetgeen achter is…
Luk 13:24″Strijdt om in te gaan door de enge poort; want velen, zeg Ik u, zullen zoeken in te gaan, en zullen niet kunnen;”
Lu 9:62 En Yeshua zeide tot hem: Niemand, die zijn hand aan den ploeg slaat, en ziet naar hetgeen achter is, is bekwaam tot het Koninkrijk Elohims.
Maar tijdens de keuze en richting:
Psalm 23:3 Hij verkwikt mijn ziel; Hij leidt mij in het spoor der gerechtigheid, om Zijns Naams wil.
Psalm 32:8 8 Ik zal u onderwijzen, en u leren van den weg, dien gij gaan zult; Ik zal raad geven, Mijn oog zal op u zijn.