Tegenhetlicht

Terug naar de Oude paden

Hoe groot zijt Gij…

1 reactie

Wanneer we ervoor kiezen om onze relatie met de Vader te willen versterken in plaats van allerlei dingen willen doen, die op het oog goed lijken, maar waar we ons vaak niet afvragen of Abba Vader ons ertoe aanzette, dan zullen we tijd en aandacht apart moeten zetten.

Het begint met bewust worden en wanneer we stilstaan, zullen we gaan beseffen dat wat ons in beweging brengt en wat niet.

Stilstaan is een actieve daad, omdat we gewend zijn om gedachten in daden om te zetten. Stilstaan temidden van allerlei opkomende invulling over diverse mogelijke en onwaarschijnlijke zaken, vraagt een stevig paar voeten op een stevige ondergrond.

Aan ons de keuze om te wachten..of niet.

Wachten vanuit drukte brengt een stukje ontwenning met zich mee. Wachten in de afzondering gaat makkelijker dan wachten tussen anderen, die andere keuzes deden.

Uitleggen dat wachten en stil worden prioriteit wordt, is moeilijk uitleggen.

Er komt mij een geschiedenis voor de geest van Mirjam en Martha:

Luk 10:38  En het geschiedde, als zij reisden, dat Hij kwam in een vlek; en een zekere vrouw, met name Martha, ontving Hem in haar huis. 
Luk 10:39  En deze had een zuster, genaamd Mirjam, welke ook, zittende aan de voeten van Yeshua/Jezus, Zijn woord hoorde. 
Luk 10:40  Doch Martha was zeer bezig met veel dienens, en daarbij komende, zeide zij: Meester, trekt Gij U dat niet aan, dat mijn zuster mij alleen laat dienen? Zeg dan haar, dat zij mij helpe. 
Luk 10:41  En Yeshua, antwoordende, zeide tot haar: Martha, Martha, gij bekommert en ontrust u over vele dingen; 
Luk 10:42  Maar een ding is nodig; doch Mirjam heeft het goede deel uitgekozen, hetwelk van haar niet zal weggenomen worden. 

Luk 10:41  En Yeshua, antwoordende, zeide tot haar: Martha, Martha, gij bekommert en ontrust u over vele dingen; 

Mirjam koos het goede deel.

Dat brengt mij bij de woorden van Mozes/Moshe ergens in Genesis:

Exo 14:13  Doch Mozes zeide tot het volk: Vreest niet, staat vast, en ziet het heil des HEEREN (Yeshua,Yah Die redt), dat Hij heden aan ulieden doen zal, want de Egyptenaars, die gij heden gezien hebt, zult gij niet weder zien in eeuwigheid. 
Exo 14:14 YHVH/ De HEERE zal voor ulieden strijden, en gij zult stil zijn. 

En die woorden uit Exodus brengen mij naar Jeremia:

Jer_30:10  Gij dan, vrees niet, o Mijn knecht Jakob! spreekt YHVH (de HEERE), ontzet u niet, Israel! want zie, Ik zal u uit verre landen verlossen, en uw zaad uit het land hunner gevangenis; en Jakob zal wederkomen, en stil en gerust zijn, en er zal niemand zijn, die hem verschrikke.
Jer_46:27  Maar gij, Mijn knecht Jakob! vrees niet, en ontzet u niet, o Israel! want zie, Ik zal u verlossen uit verre landen, en uw zaad uit het land hunner gevangenis; en Jakob zal wederkomen, en stil en gerust zijn, en niemand zal hem verschrikken.

Laat tot ons doordringen dat onze Maker en Man tot ons spreekt:

Isa_41:10  Vrees niet, want Ik ben met u; zijt niet verbaasd, want Ik ben uw God; Ik sterk u, ook help Ik u, ook ondersteun Ik u met de rechterhand Mijner gerechtigheid.
Isa_41:14  Vrees niet, gij wormpje Jakobs, gij volkje Israels! Ik help u, spreekt YHVH/ de HEERE, en uw Verlosser is de Heilige Israels!

Het was deze week dat de woorden van een ouder lied in mijn gedachten kwamen “Hoe groot zijt Gij” . Ik begon het te neuriën. De woorden brachten de ervaring dat Hij alles overziet en Zijn kinderen, Zijn Bruid zal leiden. Maar meer nog kwam ik stil te staan bij Zijn grootheid. En ik besefte dat veel van de oudere liederen Zijn grootheid bezongen, Zijn betrokkenheid bij ons, Zijn plan en Yeshua, waardoor de redding mogelijk bleek voor verder dan het landje Israel destijds. De woorden vanuit het Vaderhart zijn niet alleen maar letters. Zij voedden het gewillige hart. Het effect daarvan is niet over te brengen aan hen die daar niet voor open staan. Zouden de bedrijvige Martha’s, die zich ontrusten en over vele dingen bekommeren dat verstaan?                                                                                                                                   De sleutel tot het Vaderhart is mijns inziens vragen wat Hij wil dat wij doen zullen en dan stilletjes wachten om van Hem te vernemen, hoe te doen…Dan zal Hij met ons gaan.  Joh 14:26. Dat te weten is belangrijk, omdat er ook andere voorbeelden zijn, getuige Deuteronomium 1 waarin YHVH in vers 42 het volgende zegt:

Deu 1:42  Zo zeide  YHVH/ de HEERE tot mij: Zeg hun: Trekt niet op, en strijdt niet, want Ik ben niet in het midden van u; opdat gij niet voor het aangezicht uwer vijanden geslagen wordet.

Om te weten waarom YHVH niet met hen optrekt, lezen we vooraf aan vers 42.

Psa 62:6  Doch gij, o mijn ziel! zwijg Gode; want van Hem is mijn verwachting. 
Psa 62:7  Hij is immers mijn Rotssteen en mijn Heil, mijn Hoog Vertrek; ik zal niet wankelen. 
Psa 62:8  In God is mijn Heil en mijn Eer; de Rotssteen mijner sterkte, mijn Toevlucht is in God. 
Psa 62:9  Vertrouw op Hem te aller tijd, o gij volk! Stort ulieder hart uit voor Zijn aangezicht; God is ons een Toevlucht. Sela. 

1Ko 19:11  En Hij zeide: Ga uit, en sta op dezen berg, voor het aangezicht des HEEREN. En ziet, de HEERE ging voorbij, en een grote en sterke wind, scheurende de bergen, en brekende de steenrotsen, voor den HEERE henen; doch de HEERE was in den wind niet; en na dezen wind een aardbeving; de HEERE was ook in de aardbeving niet; 
1Ko 19:12  En na de aardbeving een vuur; de HEERE was ook in het vuur niet; en na het vuur het suizen van een zachte stilte.

…..het suizen van een zachte stilte….

Psalm 84, Hebreeën 12, Jacobus 3, 1Petrus 2,

Hoe groot zijt Gij!

https://lyricstranslate.com/nl/how-great-thou-art-hoe-groot-zijt-gij.html

Auteur: hadassah18

Van jongsafaan hield ik ervan om wat ik zag te verwoorden. Er waren ervaringen die ik liever schreef dan ze vertellen. Min of meer komend vanuit de rechtse flank van het christelijk geloof zonder kerklid te zijn, kreeg ik liefde voor het geschreven Woord die ook wel bijbel wordt genoemd. Al jong was ik overtuigd van de Weg,maar wist, dacht ik, het juiste pad niet. Maar de Vader wist het en begin dertig was ik, toen Hij mij met een levensveranderende gebeurtenis bevrijdde, wat ik als wederomgeboren beschouw. Die ervaring maakte dat ik Hem wilde dienen, maar Hij mocht het bepalen en dat deed Hij. In 2007 gaf Hij duidelijk aan dat ik mocht gaan delen van wat ik van Hem ontvangen had. Dat onderwerp zag ik in die tijd zelden in Nederland en omstreken. Een groot verlangen is het dat de twee huizen spoedig één kudde worden zoals beschreven in Ezechiël 37 en andere verwijzingen. Ik ben gelukkig getrouwd, moeder en ik heb mijn identiteit gevonden in YHVH's onderwijzingen. Johannes 14:26 is een raad die ik hoog acht. Het geschreven Woord van YHVH krijgt prioriteit. Naast schrijvend delen hou ik ervan om hen die de wil van de Vader willen doen, te ontmoeten en heb een brede belangstelling. Veel verantwoorde onderwerpen hebben mijn belangstelling. Dankbaar dat Hij mij ertoe aanzette om te gaan delen, wandel ik mijn levensreis, vertrouwend dat Hij het wel zal maken. "En zeg de kinderen Israels dat zij voorttrekken" Exodus 14:15

One thought on “Hoe groot zijt Gij…

  1. Bedankt. Fijn om te lezen. Heel fijn zelfs.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s