We ontvingen een schrijven van Ephraim en Rimona Frank met een link, naar een schrijven met de titel “Beyond the mountain”. Terwijl ik het las, beseft ik dat dit schrijven geheel paste bij de recente publicaties op tegentlicht.
1Co 10:1 En ik wil niet, broeders, dat gij onwetende zijt, dat onze vaders allen onder de wolk waren, en allen door de zee doorgegaan zijn;
1Co 10:2 En allen in Mozes gedoopt zijn in de wolk en in de zee;
1Co 10:3 En allen dezelfde geestelijke spijs gegeten hebben;
1Co 10:4 En allen denzelfden geestelijken drank gedronken hebben; want zij dronken uit de geestelijke steenrots, die volgde; en de steenrots was Christus/Yeshua.
1Co 10:5 Maar in het meerder deel van hen heeft God/Elohim geen welgevallen gehad; want zij zijn in de woestijn ter nedergeslagen.
1Co 10:6 En deze dingen zijn geschied ons tot voorbeelden, opdat wij geen lust tot het kwaad zouden hebben, gelijkerwijs als zij lust gehad hebben.
“Voorbij de berg”. Er zijn verschillende gedachten die te binnen schieten met betrekking tot dit concept. De eerste hiervan betreft de opeenvolging van gebeurtenissen die plaatsvonden terwijl onze voorouders ‘van Egypte naar de berg Sinaï trokken. Na op de 15e van de eerste maand (Aviv, ref. Numeri 33: 3) Egypte te hebben verlaten, arriveerden ze op de 15e dag van de tweede maand in de woestijn Sin (ref.Exodus 16: 1), waar ze rebelleerden tegen Mozes vanwege gebrek aan voedsel. Na het ontvangen van het mirakel van het manna en de verordening van de Sjabbat trokken zij verder en sloegen hun kamp op in Rafidim, waar zij opnieuw klaagden over deze tijd van watertekort en ook werden aangevallen door de Amalekieten (zie Exodus 17: 8). Zo’n korte tijd is verstreken, maar toch zoveel aanvallen, zowel van binnenuit als van buitenaf!
Verder in het Nederlands:
Wordt vervolgd!
In de oorspronkelijke taal:
https://etzbneyosef.blogspot.com/2019/02/beyond-mountain.html